[X]
آموزش مسائل جنسی و زناشویی


سلامتنیوز: رییس انجمن علمی سلامت خانوادهایران با بیان اینکه« قرصهای ویاگرا انقلابی در درمان اختلالات نعوظ مردانایجاد کرده است»، گفت:«مصرف خودسرانه این دارو در افراد جوان منجر به نعوظ طولکشیده شده که ظرف مدت چند ساعت موجب از دست دادن آلت تناسلی در این افراد میشود.»

دکتر محمدرضا صفری نژاد در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«اختلالات جنسیمردان شامل سه دسته اختلال در میل جنسی، اختلال در انزال که شایع ترین نوع آنانزال زودرس است و اختلال در نعوظ می
شود.»

وی افزود:« قرص های ویاگرا انقلابی در درمان اختلالات نعوظ مردان ایجاد کرد و بایدگفت که این دارو مختص درمان اختلالات نعوظ مردان است و ضمن اینکه داروی بسیارمفیدی برای درمان این نوع اختلالات جنسی مردان است، داروی بسیار خطرناکی نیز بودهو مصرف آن نیاز به تجویز پزشک دارد و افراد نباید اقدام به مصرف خودسرانه این داروبکنند.»

این استاد دانشگاه علوم پزشکی ارتش تصریح کرد:« متاسفانه این دارو در اکثرداروخانه ها در اختیار افراد قرار داده می شود در حالی که مصرف آن نیاز به تجویزپزشک دارد و مصرف خودسرانه آن عوارض بسیاری را برای فرد به دنبال دارد و مردانی کهبه بیماری های قلبی و عروقی مبتلا هستند و یا فشارخون کنترل نشده دارند نباید ازاین دارو استفاده کنند.با توجه به اینکه اختلال در نعوظ بیشتر مشکل مردانی با سنبالا است و اغلب این افراد هم دچار بیماری
های نام برده هستند و یا خود متوجه ابتلا بهبیماری قلبی و عروقی نیستند با مصرف اولین دوز این دارو دچار مشکلات جدی میشوند.»

رییس انجمن علمی
سلامت خانواده ایران ادامه داد:«این دارو اسامیمختلفی دارد که یکی از نام های آن ویاگرا است و در واقع ویاگرا نام تجارتی دارویسیلدنافیل است که در دوزهای 50 تا 100 میلی گرم تجویز می شود و بیش از یک بار درروز نباید این قرص را مصرف کرد.نوعی قرص به نام قرص هندی در بازار موجود است کهوقتی افراد مصرف کننده ویاگرا از این دارو نتیجه ای نمیگیرند به مصرفاین دارو روی میآورند در حالی که تمام قرص ها یک نوع است و تنهاکارخانه تولید کننده آن متفاوت است.»

وی یادآور شد:« این قرص بایستی بسته های 4 تایی داشته باشد و به دلیل اینکه مصرفخاص دارد بایستی در یک ساعت قبل از نزدیکی از دوز 50 تا 100 میلی گرم آن استفادهشود و زمانی که افراد آن را به صورت خودسرانه تهیه می
کنند به علتناآگاهی زمانی که از مصرف قرص نتیجهای نمیگیرند دوز مصرفی دارو را بالا برده که در نهایتدچار مسمومیت و یا سکته های قلبی می شوند.»

دکتر صفری نژاد گفت:«در جامعه ما افرادی که مشکل جنسی از نوع اختلال نعوظ ندارندتصور می کنند که با مصرف داروی ویاگرا بهبود جنسی پیدا می
کنند که اینموضوع صحت ندارد و مصرف خودسرانه این دارو در افراد جوان منجر به پریاپیسم یا نعوظطول کشیده میشوند که نعوظ تا 4 ساعت بعد از نزدیکی در این افراد باقی میماند وبایستی حتما به پزشک مراجعه کنند تا تحت جراحی قرار گیرند و عدم مراجعه به پزشک درنهایت منجر به از دست دادن آلت تناسلی در این افراد میشود.»

رییس انجمن علمی
سلامت خانواده ایران یادآور شد:«بنابراین مشکلاصلی جامعه ما 2 موضوع است اول اینکه گاها این دارو توسط همکاران پزشک ما بدونتشخیص درست تجویز می شود و دوم اینکه این دارو به راحتی در داروخانه ها در اختیارافراد قرار داده می شود.»

وی تاکید کرد:«گاهی برخی از افراد سودجو داروهایی را برای درمان اختلالات نعوظتبلیغ می کنند و ادعا می کنند این داروها گیاهی بوده و هیچ عوارضی ندارد در صورتیکه ادعای آنها کاملا کذب است و زمانی که این داروها مورد آزمایش قرار می
گیرندمشخص می شود که حاوی مقادیر زیادی سیلدنافیل است.بنابراین افراد نبایستی هر داروییرا که به عنوان مکمل گیاهی معرفی و تبلیغ میشود را تهیه ومصرف کنند و تصور کنند که هیچ عوارضی ندارد.»

منبع: salamatnews.com
دکترصفرینژاد  ـ سلامت نیوز


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ,
تاريخ : يکشنبه 28 خرداد 1391 | 21:17 | نویسنده : mina

دکتر محمد والی پور ، متخصص روانپزشکی در این باره میگوید : اکثر مردان متاهل، باور ندارند که از آیین همبستری اطلاعاتناقصی دارند.

بر اساس اظهارات بانوان معلوم شده که سبب سردمزاجی کمتر از نیمی از آنان همین عامل کامروا نشدن از همبستری است .آنها به موجبنا آشنایی همسرانشان با اصول زن داری و برقراری روابط جنسی ، چـه بسا هیچ مفهومیاز این روابط در ذهن نداشته باشند، بلکه آن را عملی حیوانی ، غیر بهداشتی و مشمئزکننده بدانند که جز اتلاف وقت ثمری ندارد.دکتر محمد والی پور ،  متخصصروانپزشکی در این باره میگوید : اکثر مردان متاهل ، باور ندارند که از آیینهمبستری اطلاعات ناقصی دارند.

وی با بیان این که خیلی از مواقع اشـکال اصلی به طرف مقابل آنها یعنی به مرد مربوطمی شود که باید وظایف خود را درست اجرا کند  گفت :  گاهی اوقات مرد باآنکه با شیوه های روابط جنسی آشناست بر اثر فشار شهوت یا خودخواهی ، همسر خـود رادر کـامـروا شـدن یـاری نـمـی کـند و پیش از ارضای او دست از عمل زناشویی می کشد. سردیجنسی خصیصه ای نیست که با انسان زاییده شود و تا دم مرگ باقی و برقرار بماند.

 دکتر والی پور افزود :  فردی کـه احساسات جنسی ندارد ممکن است فقط بهاین علت باشد که تاکنون با نوع تحریکی که در او عکس العمل به وجود می آورد، مواجهنشده است .

اگـر قدرت جنسی مرد ناکافی یا میل جنسی او کم باشد، اگر انزال زود یا بسرعت واقعشود و مـرد خـود را عـقب بکشد، آن وقت است که در زن تنفر و اکراهی در مقابل روابطجنسی به وجود می آید. یعنی یا تحریک نشده و یا محرومیتهای متوالی بتدریج سبب ازبین رفتن احساس لذت و از بـیـن رفـتـن میل جنسی او می شود. در هرحال اگر به طورمتوالی او را محروم نگاه دارند پس از مدتی به هیچ وجه لذت نخواهد برد .

شاید همسر ، مردی بسیار مهربان ، و زن  دوست و صمیمی و صـبـور باشد. ولی ازنظر عمل زناشویی هیچ توجهی به رضایت زن نداشته باشد و لذت جنسی همسر را نادیدهبگیرد.

این متخصص روانپزشک افزود : سردی مزاج در زنانی دیده میشود که تمایل و هوس جنسی کمداشته و یا اصلا نداشته و از آن بهرمند نمی گردند . درصد زیادی از آنها مشکلدر  مسائل عاطفی دارند.span>باید توجه داشت مدتزمـانـی کافی که زن برای عکس العمل جنسی لازم دارد خیلی طولانی تر است تا مرد،زیرا هم زمان بیشتری لازم است تا تحریک شود و هم زمان بیشتری طول خواهد کشید تا بهاوج لذت جنسی برسد.

او همچنین اظهار داشت : اگر مرد روابط جـنـسـی را فقط وسیله ای برای ارضای امیالبیولوژیکی خود تصور کرده ، قبل از نزدیکی برای تحریک هـمـسـر خـود کوشش نکند یانتواند برای مدتی نعوظ خود را نگاه دارد و زود به اوج لذت جنسی برسد، زن ممکن استکاملا تحریک نشده و قبل از اتمام عمل نزدیکی به اوج لذت جنسی نرسیده باشد . درچنین صورتی عمل مقاربت می تواند برای زن دردناک باشد و تجربه بد از رابطه جنسی درذهن او باقی بماند.

 

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ -  www.seemorgh.com/health


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ,
تاريخ : يکشنبه 28 خرداد 1391 | 21:17 | نویسنده : mina

شناخت سردکننده های جنسی در روابط زناشویی

 

چرا بايد سرد كنندهاي جنسي را بشناسيم ؟

همان طور كه ميدانيد در رابطه سالم  جنسی زناشویی عشق ورزی  يكي از مهمترين اجزاء سازنده يك رابطه پايدار است، در روابط جنسي كلا دو چيز هميشه مهم بوده است، رابطه جسمي و رابطه عاطفي.

در روابط كوتاه مدت و یک شبه كه بيشتر به هدف لذت جويي يا بقای نسل صورت ميگيرند، تاكيد بروي رابطه بدني است اما اگر خواهان يك رابطه بلند مدت با همسرتان هستيد نميتوانيد صرفا به برقراري يك رابطه جسمي بسنده كنيد و خيالتان را راحت كنيد كه فقط به صرف عمل دخول و رفع نیاز جنسی ميتوانيد زندگي شيرين و خوبي را تجربه كنيد.

براي اينكه بتوانيد رابطه جنسي تان را هميشه گرم نگه دارید و به فراخور آن زندگي شيريني را تجربه كنيد بايد نيازها و خواسته هاي طرف مقابلتان را نيز در نظر بگيريد و با شناسايي رفتارهايي كه موجب سرد شدن رابطه تان ميشود از عواقب احتمالي جلوگيري كنيد.

همه مان اين مثل معروف را شنيديم كه پيشگيري بهتر از درمان است، لذا به همه آقايون عزيز توصيه ميكنم تا نكات آمده شده در اين مقاله را به دقت مطالعه كنند تا بتوانند با عواملي كه خود ميتوانند ايجاد كنند و باعث واكنشهاي منفي در خانمشان شوند، آشنايي پيدا كنند و از اين به بعد از تكرار اين كنشها و رفتارها جلوگيري كنند.

مردان زير براي خانمها سرد كننده هستند :

۱. مردهايي كه با بدن زنها آشنا نيستند.

۲. مردهايي كه بيش از حد با زن خودشان در رابطه جنسی خشن رفتار می کنند. ( بهترین فردی که میتوان در نحوه رفتار صحیح جنسی بدنی به شما مشاوره بدهد همسر خودتان است، سعی کنید از او بپرسید که چه جوری دوست دارد با او رفتار شود ) 

۳. مردهايي كه به هنگام رابطه جنسی رفتار نظافتی مناسب ندارند . خوردن و آشامیدن در زمان رابطه جنسی و عدم کنترل در خروج منی بویژه در مردانی که قصد جلوگیری از بارداری را دارند .

۴. مردهايي كه بيش از حد در هنگام رابطه جنسی حرف می زنند .

۵. مردهايي كه از بهداشت شخصي پاييني برخوردارند. ( قابل توجه كسانيكه دهانشان هميشه بوي بد ميدهد، ناخنهايشان بلند و زيرشان پر از چرك است، بدنشان بوي عرق متئفن ميدهد، دستهايشان پينه هاي زبر و خشن دارد، پاها و جورابهاي بد بو و كثيف دارند، و … )

۶. مردهايي كه بيش از حد به ظاهر، قيافه و سرو و وضع زن اهميت ميدهند. ( قابل توجه كسانيكه به اندام زنانشان خيلي توجه ميكنند و خود وجود زنانشان را فراموش ميكنند )

۷. مردهايي كه در رابطه جنسی با همسر خود بجای توجه به رابطه ای عاطفی به رابطه جسمی می پردازند . ( قابل توجه كسانيكه مدام از همسرشان ميپرسند “ارضاء شدي ؟” و بجاي اينكه به عشق ورزي در رابطه رو بياورد، اشتباها به ارگاسم بدني زن توجه ميكنند و ارگاسم جسمي زن را براي خود موفقيت ميدانند و به آن ميبالند ! )

۸. مردهايي كه زن را مجبور به معاشقه ي … ميكنند. ( قابل توجه كسانيكه خودخواهانه همسرشان را وادار ميكنند و اجبار را بر رابطه شان حاكم ميكنند ! )

۹. مردهايي كه زياده از حد نگران عملكرد و توان جنسي خود هستند. ( قابل توجه كسانيكه مدام در اين خيال اند كه زود انزالي دارم، آلتم كوچيكه، نميتونم بيشتر از 10 دقيقه رابطه جنسی داشته باشم و … )

۱۰. مردهايي كه با تلويزيون روشن عشق ورزي ميكنند ! در هنگام برقراری رابطه جنسی محیطی ساکت و آرام و ترجیحا کم نور و تاریک را انتخاب کنید

۱۱. مردهايي كه در خصوص نیاز جنسی فقط خود را می بینند و به شرایط زن توجه ندارند . زنها در برخی مواقع مثلا در دوران قاعدگی و پریودی نیاز به آرامش دارند و رابطه جنسی برای انها سخت است .

۱۲. مردهايي كه بلافاصله پس از اتمام رابطه خود و ارضای شهوت به لحاظ احساسي و عاطفي از زن دور ميشوند.

۱۳. مردهايي كه وقت كافي صرف تحريك كردن زن شان و پيشنوازش نميكنند و بلافاصله سراغ عمل دخول ميروند.

۱۴. مردهايي كه عادات شخصي زشت و چندش آور دارند. ( دست كردن در بيني، گرفتن ناخنها روي زمين، آروغ كندن، باد در كردن، عطر تند زدن و ……. از جمله عادات چندش آور براي زنان ميباشند ! )

۱۵. مردهايي كه دوست ندارند به همسر خودشان معاشقه … بدهند. ( قابل توجه كسانيكه گفتن كلمه دوستت دارم را براي مردان عار ميدونن و مردي را به سختي و بي احساسي ميدونند )

۱۶. مردهايي كه اشتغال ذهني وسواس گونه و بيش از حدي به بدن خود دارند ( قابل توجه پروش اندام كاران عزیز ).

۱۷. مردهايي كه با ديگران خوش رفتار نيستند. ( قابل توجه كسانيكه مدام تويه كوچه و خيابون و در حال رانندگي به دیگرا بی احترامی می کنند و در جامعه رفتار اجتماعی مناسبی ندارند )

۱۸. مردهايي كه زنشان را دوست ندارند و نسبت به او هيچ احساسي ندارند.

۱۹. مردانی که در جامعه و میهمانی ها خواسته یا ناخواسته به زنان دیگر توجه می کنند و با انها هم صحبت می شوند . ( قابل توجه زوج های تازه عروس و داماد . زنان نسبت به رفتار همسران خود در ا.ایل ازدواج در مقابل دیگر زنا حساس هستند و این عادی است و مردان باید مراعات کنند و سختگیرانه برخورد نکنند اگرچه زنان نیز باید از سختگیری بی جا دوری کنند . )

۲۰. مردانی که - اگر چه در جوامع مذهبی کمتر هستند - در رابطه جنسی خود از سخنان و فیلمهای مبتذل استفاده می کنند .

جمع بندي و نتيجه گيري :

همان طور كه ميبينيد اين ۲۰ مرد با اعمالشان باعث ميشوند تا زنانشان نسبت به رابطه با آنها سرد شوند و شور و شوق جنسي شان را از دست بدهند، پس همين جا به همتون توصيه ميكنم كه اگر جزو اين ۲۰ دسته مرد هستيد حتما تجديد نطري كلي در نحوه عادات و رفتارهايتان بكنيد زيرا ادامه اين وضعيت موجب سرد مزاجي جنسي خانمتان ميشود و بر همگان پوشيده نيست كه اگر اين فرمول در رابطه تان حاكم شود نتايجي خوشي در زندگي تان برجاي نميگزارد.

سرد مزاجي = خيانت جنسي يا خيانت احساسي يا خيانت فكري  + دعوا + غرغر كردن + ايجاد سوالات مبهم ( چرا دير ميايي ؟ ، تا الان كجا بودي ؟ و … ) + طلاق + بي ميلي نسبت به زندگي مشترك + ………. + خطرات بسيار جدي براي آينده مشتركتان

مردان عزيز، لطفا يك بار ديگر سرد كنندهايي كه برايتان ذكر كردم بخوانيد و تا حد امكان سعي كنيد تا عاداتتان را طوري تنظيم كنيد كه منجر به سرد كردن رابطه تان نشود چون در اين صورت فرمول بالا در زندگيتان اجرا خواهد شد و لذت و خوشي از زندگيتان رخت خواهد بست.

منبع :

    <
    موضوعات مرتبط:

    برچسب‌ها: ,
تاريخ : يکشنبه 28 خرداد 1391 | 21:17 | نویسنده : mina

ازدواج هاى هوسى

 

«هوس» يكى از مهمترين، و در عين حال خطرناك ترين پايه هاى ازدواج است.

«هوس» را نبايد با لذت هاى مشروع جنسى كه انگيزه فطرى ازدواج است اشتباه كرد شك نيست كه اكثريت قريب باتفاق جوانان در ازدواج «لذت جنسى» مى جويند و به حكم فطرت و آفرينش كه چنان غريزه نيرومندى در آنها آفريده، چنان حقى را هم دارند.

اما هوس چيزى بالاتر از اين است.

«هوس» يك سلسله خيالات خام و محاسبات غلط و غير عاقلانه است كه با نوسانات بى رويه و كامجويى هاى شيطنت آميز و حيوانى آميخته است.

تكيه گاه هوس ارزش هاى زودگذر و ناپايدار و احياناً كودكانه يا احمقانه است.

ازدواج هايى كه بر اساس هوس چيده مى شود غالباً به جدايى مى انجامد، زيرا ضامن بقاى آن گاهى چيزهايى است به ناپايدارى يك حباب روى آب، يا يك برق آسمان!

ازدواج هاى هوسى نشانه هاى فراوانى دارد:

مجلات هوسى پر است از اين ازدواج هاى هوسى.

الگوى اين ازدواج ها گاهى فيلم هاى سينما، و گاهى ازدواج ها و طلاق هاى خواننده ها و هنرپيشه ها مى باشد.

غافل از اين كه اين «كاسب كارها»! براى سر و سامان دادن به كسب و كار خود، و آجر نشدن نانشان، بايد هر چند روز، كار تازه اى انجام دهند كه اسم آنها در زبان ها بيفتد، و به همين جهت مجبورند يك روز ازدواج و روز ديگر طلاق بگيرند، تا عكس و تفصيلات اين جدايى، و آن اتّصال زينت بخش صفحات جرايد بازارى گردد و موج تازه و رونق جديدى به كسب و كارشان بيفتد.

اين را نيز مى دانيم كه صحنه ها و چهره هاى سينمايى جز يك مشت صحنه هاى ساختگى، و چهره هاى گريم كرده چيزى

نيست، و در آن سوى چهره ها چهره هاى ديگرى وجود دارد.

امّا هوسبازان بى مطالعه همه اينها را جدى گرفته، و شالوده زندگى خود را روى اين «سراب ها» و «حباب ها»مى نهند و به دنبال آن هزار گونه ناراحتى خود و ناراحت كردن ديگران، هزار گونه دربه درى خود و دربه در كردن ديگران به كفّاره اين هوس هاى زودگذر فراهم مى سازند.

نمونه ديگرى از اين ازدواج هاى هوسى آن است كه به خاطر فلان ژست و ادا در كنار دريا، و مثلا ابراز احساس بموقع در هنگام مشاهده فلان مسابقه ورزشى و مانند آن صورت مى گيرد.

* * *

ازدواج با فوتبال!

اخيراً خبر جالب و در عين حال تأسف آورى در جرايد به چشم مى خورد:

زنى از دست همسرش به دادگاه شكايت كرده كه شوهرم

شيفته مسابقات فوتبال است و تا سرحدّ عشق به آن مهر مىورزد، هر مسابقه در هر كجا تشكيل شود نخستين مشترى پروپا قرص آن، اوست، فرضاً اين توفيق نصيب او نشود كه مسابقه فوتبال را در محل تشكيل مسابقه ببيند بايد به هر قيمتى هست پاى تلويزيون بنشيند و يا به صداى گوينده راديو گوش كند.

مخصوصاً به هنگام تماشاى مسابقات روى شيشه تلويزيون همه چيز حتى شام و خواب و زن و فرزند خود را فراموش مى كند او ميل دارد تمام سخن از فوتبال در ميان باشد، و نه چيز ديگر.

با اين كه خودش پا به توپ نمى زند قسمت زيادى از پول هاى خود را روى شرط بندى فوتبال از دست مى دهد گاهى هم مقروض مى شود!

اى كاش اين عاشق فوتبال با خود «فوتبال» ازدواج مى كرد نه با من.

من از اين زندگى خسته شده ام و دارم خفه مى شوم.

ولى اين خانم كه اكنون از همسرش يك بچه دارد نمى داند كه اصلا همسرش او را به خاطر فوتبال گرفته است!

چه اين كه خودش اعتراف مى كند به تماشاى يك مسابقه فوتبال رفته بودم، و به هنگامى كه براى بازيكنان يك تيم ابراز احساسات مى كردم اين جوان هم براى همان ها ابراز احساسات داشت و از همان جا با او آشنا شدم، و پايه ازدواج ما به اين ترتيب ريخته شد، گويا قدر مشترك روحى آنها همين ابراز احساسات به فلان دسته بازيكنان بوده است!

مى دانيد شوهر او در برابر اين شكايت چه گفت؟

گفت: من اين طورم كه مى بينى مى خواهى بمان و تحمل كن، نمى خواهى راهت را بگير و برو!

 

ازدواج هاى كاغذى!

ديگر از نمونه هاى ازدواج هاى هوسى ازدواج هايى است كه از صفحات مجلات و جرايد هوسى شروع مى شود.

مثلا فلان آقا در مجله در صفحه مخصوص آگهى هاى ازدواج مى خواند:

«دوشيزه اى هستم 29 ساله! قد... سانتيمتر، دور كمر... سانتى متر... دور سينه... سانتى متر، دور ران ها... سانتى متر، درآمد... تومان در ماه، علاقه مند به موسيقى و رقص و دانس و گردش و تفريح و پيك نيك! خواهان ازدواج با مردى سبزه و گندم گون كه طول قامتش... سانتى متر و دور كمرش... سانتى متر و خوش تيپ و خوش آهنگ و خوش برخورد و خوش رو و خوش حرف باشد، درآمد مطرح نيست، هر چه آيد خوش آيد!...»

اين آگهى آبدار توجه او را به خود جلب مى كند و چون هم خود را واجد شرايط مى بيند و هم طرف را، از طريق دفتر همان مجله - با حفظ حق دلالى - با او تماس مى گيرد و طرح اين ازدواج ميمون با وساطت همان مجله صورت مى گيرد.

ولى همين كه آبها از آسياب فرو ريخت! و كمى به خود آمدند در فكر فرو مى روند كه مگر مى خواستند تيرآهن و الوار خريدارى كنند كه تنها با طول و عرض و قامت و كمر و رقص و لباس قناعت كردند و صفات انسانى كه ضامن اصلى وفادارى و بقاى ازدواج است همه را فراموش نمودند.

ولى چون هيچ يك از اين صفات در متن عقد شرط نشده و نه جزء شرايط خارج عقد بوده و فقدان آنها لطمه اى به صحت ازدواج نمى زند ناچار با اندازه گيرى دقيق طول قامت و دور كمر و ران ها و كم و زياد بودن - ولو به اندازه يك سانتيمتر! - دستاويز مناسبى براى جدايى پيدا مى كنند و سند اين ازدواج كاغذى را از هم پاره كرده، دور مى ريزند و تا مدّت ها در زير بار عواقب و گرفتارى ها و بدهكارى هاى آن خواهند بود.

* * *

بعضى از ازدواج ها مخلوطى است از «هوس» و «تجارت» و طبعاً جامع عيوب و بدبختى هاى هر دو است، و از آن بالاتر ازدواج هاى سياسى است، و چه بهتر كه سر بى درد خود را به درد نياوريم و سربسته بگذاريم و بگذريم.

پيشوايان بزرگ ما بيش از هر چيز روى مزاياى روحى و فكرى و اخلاقى دو همسر تكيه كرده اند، به همين دليل توجه به تربيت خانوادگى، اصالت، روح فداكارى، محبّت و صميميت پاكدامنى و نجابت، ايمان و تقوا را از هر چيز لازم تر شمرده اند.

روزى پيامبر گرامى(صلى الله عليه وآله وسلم) ما به ياران خود فرمود: «از گياهان خوش آب و رنگى كه در نقاط متعفن و آلوده مى رويد بپرهيزيد»!

ياران عرض كردند: منظور شما از چنين گياهان چيست؟

فرمود: منظورم زنان خوش آب و رنگى است كه در محيط هاى ناپاك و خانواده هاى آلوده پرورش يافته اند (و فاقد امتيازات اخلاقى هستند).


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ,
صفحه قبل 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 صفحه بعد